Dieta wodna

Dieta wodna wbrew temu co może

sugerować jej nazwa wcale nie jest głodówką polegającą jedynie na piciu wody. Jej tajemnica tkwi w prostej sztuczce oszukiwania mózgu i w zabijaniu uczucia głodu. Przede wszystkim należy ustalić ilość płynów, które powinniśmy dziennie spożyć, mnożąc wagę naszego ciała razy 40, a następnie dzieląc przez 1000. Przykładowo osoba o wadze 80kg musi przyjąć dziennie 80×40=3200ml płynów. Jak wiemy, 1000ml to 1l, więc dzielimy wynik przez 1000 i wychodzi nam, że człowiek o wadze 80kg, powinien wypić dziennie 3,2l.
Co pić? Czy wolno nam wypijać jedynie wodę? Otóż nie. Poza wodą możemy pić również herbaty ziołowe, herbatę zielona, herbatę czerwona oraz kawę zbożową. Jeśli zaś chodzi o wodę, najlepiej będzie wybrać wodę mineralną umiarkowanie bogata w składniki mineralne. W trakcie trwania diety nie skupiamy się nad tym co jemy. Żywimy się jak zawsze, ale picie dużej ilości płynów ma za zadanie oszukiwać nasz mózg, jakoby żołądek był pełny, co zaskutkuje mniejszą ilością przyswojonego pożywienia.
Rano powinniśmy 30 minut przed śniadaniem wypić szklankę wody. Warto wzbogacić ja o sok z cytryny i liście mięty. Przyspieszy to usuwanie toksyn z organizmu jak i wspomoże działanie układu trawiennego. Pół godziny przed każdym posiłkiem należy wypić szklankę wody, co sprawi, że szybciej poczujemy nasycenie w trakcie posiłku. By zapobiec podjadaniu, ponownie pijemy szklankę płynu by zapobiec podjadaniu. Pijemy tez 30 minut przed położeniem się spać oraz za każdym razem gdy pojawi się uczucie głodu. Popijamy również w ciągu dnia na tyle by przez cały dzień wypić tyle ile powinniśmy.
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie ile można schudnąć na diecie wodnej. Wszystko zależy od osoby i od tego czy duże ilości płynów wpłyną u danej osoby na obniżenie apetytu i ilości zjadanych posiłków. Jednak niezależnie od tego, odpowiednie nawodnienie organizmu jest bardzo istotne i na pewno wyjdzie nam na zdrowie. Dieta wodna to jedna z diet, które nie wpływają na organizm w żaden sposób źle, a wręcz odwrotnie.

Dieta wodna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry